Monthly Archives kwiecień 2019

V Przegląd Recytatorski Przedszkolaków „Koszałka Opałka” pt. „Lublin w sercu Unii – od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej.”

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym do udziału w piątej edycji przeglądu recytatorskiego „Koszałka Opałka” organizowanego wspólnie przez Przedszkole nr 49 oraz Miejską Bibliotekę Publiczną nr 24 w Lublinie.

Przegląd rozpocznie się 23 maja 2019 r. o godz. 930 w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 24, ul. Juranda 7 w Lublinie.

Termin nadsyłania zgłoszeń – 16 maja 2019 r.

Szczegóły i regulamin konkursu

WIĘCEJ

Pokazy chemiczne

Dnia 17 kwietnia (w środę) „Skrzaty” i „Leśne Ludki” wychodzą na Wydział Chemii na Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej na pokazy chemiczne

Uwaga Rodzice!!!

Pokazy chemiczne zostają przesunięte na inny termin. O nowym terminie zostaną Państwo wkrótce poinformowani.

WIĘCEJ

„W Strasznym Dworze Pana Moniuszki”

W związku z realizacją projektu „Lubelskie pogawędki. Edycja III” przez Fundację Wspierania Rozwoju Osobistego „STUDEO” oraz Fundację M-ART, dnia  29 marca 2019 r. o godz. 11.30 odbyła się I Pogawędka pt. „W Strasznym Dworze Pana Moniuszki”, w grupie ”Skrzaty”.

Gościem spotkania była Pani Elżbieta Mila-Suska – muzyk, magister sztuki w zakresie wychowania muzycznego. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie oraz Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Dyplomowany nauczyciel muzyki. Za działalność w zakresie kultury i oświaty otrzymała Medal i Nagrodę Prezydenta Miasta Lublina.

Podczas warsztatów dzieci poznały sylwetkę Stanisława Moniuszki oraz miały okazję wysłuchać kilku jego utworów, dos...

WIĘCEJ

Wizyta „Skrzatów” w MDK „Pod Akacją”

Dnia 28 marca grupa „Skrzaty” odwiedziła Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją”. Pani Maria Świstek-Duda oprowadziła nas po budynku. Byliśmy w pracowni malarstwa, w centrum edukacji szachowej. Największe jednak wrażenie wywarła na wszystkich sala z lustrami i sceną, ponieważ wszystkie „Skrzaty” uwielbiają występować. Najpierw były tańce, potem występy na scenie. Gdy w końcu dotarliśmy do pracowni makramy, naszym oczom ukazał się wielki zbiór przepięknych plątano-petłanych sznurkowych obrazów, figurek, ludzików i ozdób. Pani Maria opowiedziała nam trochę o swojej pracowni oraz przygotowała dla nas warsztaty plastyczne, na których każdy mógł sobie ozdobić sznurkami i włóczką papierowe pisanki. Dzieciom bardzo podobała się wycieczka...

WIĘCEJ