Monthly Archives grudzień 2019

Spotkanie wigilijne u Krasnoludków

Dnia 13 grudnia 2019 r. u Krasnoludków odbyła się ważna uroczystość. Było to spotkanie wigilijne, podczas którego Maluchy przedstawiły pięknie przygotowane „Jasełka”.

Po Jasełkach było łamanie się opłatkiem, składanie życzeń oraz poczęstunek i warsztaty plastyczne.Więcej zdjęć.

WIĘCEJ

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia


Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia to czas dla Nas wszystkich szczególnie ważny w roku – o czym doskonale wiedzą Skrzaty. Wspólne ubieranie choinki, śpiewanie kolęd, odkrywanie tradycji, prezenty, życzenia i to co najważniejsze…bycie razem, czyli czas spędzony z bliskimi.

WIĘCEJ

Dzień Górnika w Krasnoludkach

4 grudnia 2019 r. Pani Ewa opowiedziała Krasnoludkom o pracy górnika oraz o wydobywaniu węgla.

WIĘCEJ

Święty Mikołaj w przedszkolu

Dnia 6 grudnia 2019 r. przybył do przedszkola gość długo wyczekiwany. Dzieci śpiewały piosenki, mówiły wiersze dla gościa. A potem z wielką ochotą przyjęły także od niego podarunki.

Zdjęcia Krasnoludki Zdjęcia Leśne ludki

 

WIĘCEJ

Pociągiem do Świętego Mikołaja

WIĘCEJ

Dzień bogaty w wydarzenia

W dniu 4 grudnia 2019 r. odbył się koncert „Kolędy Świata” lubelskiej Filharmonii, natomiast później odbyły się zajęcia o Polsce i jej regionach. Zdjęcia tu i tu.

WIĘCEJ

Spotkanie z osobą niewidomą

W dniu 3 grudnia 2019 r. przybył do naszego przedszkola gość niezwykle ważny. Była to Pani Ewelina, osoba niewidoma. Spotkała się ze wszystkimi dziećmi w grupach, by przybliżyć im temat z jakimi trudnościami spotykają się takie osoby w codziennym życiu oraz jak niektóre z nich przezwyciężyć wykorzystując specjalne urządzenia. Dzieci zobaczyły jak wygląda pismo Braille’a, i doświadczyły, że można czytać wykorzystując zmysł dotyku. Grupy wykonały małe upominki dla Pani Eweliny, które mogła zobaczyć właśnie poprzez dotyk.

Zdjęcia

WIĘCEJ

Słoneczne pożegnanie z listopadem w Skrzatach

WIĘCEJ