O nas

Przedszkole Koszałka Opałka 

na osiedlu im. Marii Konopnickiej

Publiczne Przedszkole Koszałka Opałka w Lublinie (numer 49) nieprzerwanie od 1976 roku uczy i opiekuje się dziećmi. Nasza placówka mieści się na parterze wieżowca przy ul. Pana Balcera 11 na osiedlu im. Marii Konopnickiej (LSM) – wejście do przedszkola znajduje się w I klatce wieżowca. Obecnie uczą się tu trzy grupy dzieci (Krasnoludki, Skrzaty oraz Leśne Ludki). Wyspecjalizowaną i doświadczoną kadrą pedagogiczną (wszystkie nauczycielki mają wyższe wykształcenie) kieruje Pani Dyrektor mgr Agata Sawoniuk. Pomieszczenia, z których korzystają dzieci są w pełni dostosowane do ich potrzeb. Umiarkowana kubatura sal dydaktycznych pozwala nauczycielkom na pełniejszą kontrolę nad poczynaniami ich podopiecznych (bezpieczna zabawa), zaś samym dzieciom daje komfort przebywania w pomieszczeniach zbliżonych wielkością do ich mieszkań.

Plac zabaw

Od niedawna nasze przedszkole posiada własny plac zabaw, z którego korzystają również dzieci z osiedla. Usytuowany jest nieopodal wąwozu w zielonej części osiedla przy ulicy Jana Sawy 15.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci Pani Dyrektor zadbała o to, by został on ogrodzony.

Plac zabaw jest dla dzieci miejscem zabawy podejmowanej indywidualnie oraz wspólnie z rówieśnikami. Jest dla nich źródłem radości, relaksu, odpoczynku, nabywaniu wielu sprawności ruchowych i pokonywaniu przeszkód.

Dzięki staraniom Pani Dyrektor wyposażony jest w różnorodny i wielofunkcyjny sprzęt do zabaw: zjeżdżalnia, bujaki, drabinki, karuzela, piaskownica, ławeczki, huśtawki, plastikowy domek, tablica. Ze sprzętu korzystają nie tylko przedszkolaki ale również dzieci z okolicznych bloków.

Oprócz tego przedszkole posiada mały ogródek zlokalizowany pod oknami od południowej strony wieżowca, gdzie dzieci mogą obserwować naturalne procesy zachodzące w przyrodzie takie jak: wzrost, kwitnienie oraz dojrzewanie owoców i warzyw. Przed każdą klatką schodową znajdują się gazony z kwiatami upiększające wejście do przedszkola.

Kuchnia

Naszym wychowankom zapewniamy ciepłe, zdrowe i świeże posiłki. Przedszkole posiada własną kuchnię i zatrudnia personel dbający o to, żeby dzieci dostały codzienną porcję świeżych i naturalnych witamin, białek, oraz zdrowych węglowodanów i tłuszczów. Posiłki są zróżnicowane a nasze Panie Kucharki niemal do perfekcji opanowały przygotowanie w smaczny sposób potraw, które przez dzieci są powszechnie uważane za niejadalne.

Nasze motto

W swojej pracy kierujemy się mottem, będącym słowami Janusza Korczaka:

„Nie zmuszajmy dzieci do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność, nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy, lecz przekonujmy. Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijajmy jego umysł tak, by samo wiedzieć chciało.”

Godziny pracy

Nasze przedszkole czynne jest w godzinach 6.00 – 17.00.

Grupy

  1. grupa to 2,5 – 3 latki, czyli Krasnoludki
  2. grupa to 4 – 5 latki, czyli Skrzaty
  3. grupa to 5 – 6 latki, czyli Leśne Ludki

Serdecznie zapraszamy!

 

DOKUMENTY DO POBRANIA

Statut przedszkola.

Koncepcja pracy przedszkola.