Kategoria Aktualności

Rodzinny konkurs


Drogie Dzieci, Szanowni Państwo!
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-literackim, w którym można sprawdzić, jak dobrze znamy swoje dzieci oraz udać się do krainy kreatywności i wyobraźni. Jak opisać swoją pociechę? Jednym słowem się nie da, to może krótkim wierszem? W naszym konkursie to dziecko jest inspiracją (muzą) do powstania wspaniałego dzieła literackiego.
W naszym konkursie nie ma lekko, angażują się wszyscy, i rodzice, i dzieci.
Życzymy powodzenia, lekkiego pióra i kolorowych kredek, a zwłaszcza wiele radości podczas tworzenia.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem

Regulamin konkursu

WIĘCEJ

Wyniki konkursu „A pod strzechą święta…”

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ

w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastyczno-Technicznym organizowanym przez nasze Przedszkole:

A pod strzechą święta…”

ludowe ozdoby bożonarodzeniowe

Postanowiliśmy przyznać zamiast I, II i III miejsca

– trzy równorzędne I miejsca.

A oto Laureaci naszego konkursu i ich Nauczycielki:

Zuzanna Kamińska z Przedszkola nr 52
Nauczycielka P. Eliza Cisz

Antoni Banaś z Przedszkola nr 52
Nauczycielka P. Eliza Cisz

Grzegorz Lis z Przedszkola nr 33
Nauczycielka P. Dominika Furdyna

Twórcom ludowych ozdób bożonarodzeniowych i ich Nauczycielkom – Gratulujemy!!!

WIĘCEJ

Konkurs

Regulamin

WIĘCEJ

Długo wyczekiwany gość

Jak co roku, 6 grudnia, dzieci w przedszkolu odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci powitały go zdumionymi minami 🙂 oraz piosenką.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. I w tym roku nikt nawet nie ciągnął Mikołaja za brodę oraz prawie nikt nie płakał.

Więcej zdjęć

WIĘCEJ

Warsztaty ze zwierzątkiem

5 grudnia gościliśmy w przedszkolu specjalnych gości – ślimaki afrykańskie oraz żółwia wodnego. Pani z firmy „Format” – „Mali odkrywcy zwierząt” opowiedziała nam o życiu, odżywianiu oraz zwyczajach tych zwierząt. Chętni mogli pogłaskać zwierzątko (a niechętni chowali nogi na ławkę i ręce za siebie:)Więcej zdjęć

WIĘCEJ

Święto Odzyskania Niepodległości

Mali patrioci ze starszych grup, czyli „Skrzaty” i „Leśne ludki” zaprosiły swoich rodziców i dziadków na wspaniałe i wzruszające widowisko. Na koniec wszyscy razem śpiewali pieśni patriotyczne.

WIĘCEJ

Warsztaty z Pierwszej Pomocy

Dnia 16 listopada w naszym przedszkolu w każdej grupie odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy.

Dzieci przypomniały sobie numery alarmowe. Uczyły się oceniać stan poszkodowanego. A najdzielniejsi ratownicy ćwiczyli układanie osoby dorosłej w pozycji bocznej bezpiecznej.A oto nasi mali ratownicy z grupy „Skrzatów”:

WIĘCEJ

„Ach, ta Pippi”

Dzieci z grupy „Skrzatów” oraz „Leśnych ludków” ponownie oglądały spektakl teatralny. Tym razem, była to sztuka pt. „Ach ta Pippi” wystawiana przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia, z której dzieci mogły dowiedzieć się jak ważna jest tolerancja, jak wygląda prawdziwa przyjaźń oraz dlaczego warto być dobrym dla zwierząt. Spektakl został pozytywnie odebrany przez małych widzów oraz wywołał wśród nich wiele śmiechu.

WIĘCEJ

„Baśnie Pana Andersena”

W poniedziałek (26.09.2022r.) starsze grupy miały okazję wybrać się na spektakl teatralny – „Baśnie Pana Andersena”, wystawiany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Było to niezwykłe przeżycie dla dzieci. Na widowni siedziały jak zaczarowane – grą aktorów, pięknymi dekoracjami, strojami, światłami, efektami specjalnymi. Uważnie śledziły akcję, biorąc aktywny udział w przedstawieniu oraz prowadząc dialog z aktorami.

WIĘCEJ

Koncert w przedszkolu

W środę 21 września odbył się koncert filharmonii. Poznaliśmy nowy instrument – akordeon.Poznaliśmy także budowę tego instrumentu.Dzieci były zadziwione, że przy pomocy jednego instrumentu można naśladować tak wiele rzeczy, a nawet całą orkiestrę.Więcej zdjęć

WIĘCEJ