Monthly Archives czerwiec 2019

Tańcobajki

Dnia 7 czerwca wiele się działo w naszym przedszkolu. Zaraz po śniadaniu dzieci bawiły się na osiedlowym festynie prowadzonym przez Pana Dawida Modrzejewskiego, autora „Tańcobajek”.

Były piosenki nawiązujące do bajki „Kot w butach” przy których można poruszać się i potańczyć, był teatr, a co najważniejsze był nawet SAM KOT W BUTACH.

Oczywiście nie mogło zabraknąć gier i zabaw.

 

Hitem była mega wielka piłka.

Malowanie twarzy i słodycze też były (oczywiście w umiarkowanych ilościach).

WIĘCEJ

Pokazy Fizyczne

Dnia 3 czerwca 2019 starsze grupy: „Skrzaty” i „Leśne Ludki” wybrały się (Piechotką! W obie strony!!) na Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej na POKAZY FIZYCZNE.

Widowisko było wspaniałe, a atmosfera gorąca. 

Zapraszamy na fotorelację.

WIĘCEJ

Wycieczka do Krainy Rumianku

Dzień 31 maja był długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci w przedszkolu. Tego dnia z samego rana wyjechaliśmy na wycieczkę do Doliny Rumianku w miejscowości Hołowno. Humory dzieciom dopisywały, wiec droga minęła bardzo szybko. Na miejscu zobaczyliśmy szereg dawnych zabudowań, jak w skansenie. Zostaliśmy zaproszeni na warsztaty. Dwie starsze grupy robiły kolorowe, pachnące, glicerynowe mydełka z dodatkiem ziół. Grupa Krasnoludków piekła drożdżowe rogaliki z marmoladą. W ich małych brzuszkach zniknęły wszystkie bułeczki i nie został ani okruszek.

Potem było zwiedzanie i zabawy na placu zabaw. Dzieci wróciły zmęczone, ale szczęśliwe do Lublina.

Zdjęcia z wyprawy.

WIĘCEJ

Bezpieczne wakacje

Dnia 29 maja 2019 roku w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w wakacje. Prowadziła je firma LUPUS. Zapraszamy do galerii.

WIĘCEJ