Monthly Archives wrzesień 2022

„Baśnie Pana Andersena”

W poniedziałek (26.09.2022r.) starsze grupy miały okazję wybrać się na spektakl teatralny – „Baśnie Pana Andersena”, wystawiany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Było to niezwykłe przeżycie dla dzieci. Na widowni siedziały jak zaczarowane – grą aktorów, pięknymi dekoracjami, strojami, światłami, efektami specjalnymi. Uważnie śledziły akcję, biorąc aktywny udział w przedstawieniu oraz prowadząc dialog z aktorami.

WIĘCEJ

Koncert w przedszkolu

W środę 21 września odbył się koncert filharmonii. Poznaliśmy nowy instrument – akordeon.Poznaliśmy także budowę tego instrumentu.Dzieci były zadziwione, że przy pomocy jednego instrumentu można naśladować tak wiele rzeczy, a nawet całą orkiestrę.Więcej zdjęć

WIĘCEJ

Przedszkolaki zwiedzają Ratusz lubelski

Dnia 14 września 2022 r. dzieci z grupy „Skrzatów” i „Leśnych ludków”, na zaproszenie Radnej Moniki Kwiatkowskiej, wybrały się na wycieczkę do Ratusza. Dzieci zwiedzały pomieszczenia, dowiadywały się do czego służą oraz poznawały funkcje niektórych osób tam zatrudnionych.Spotkały się także z Prezydentem Miasta Lublina – Krzysztofem Żukiem.A także gościły na ratuszowym balkonie.Po wysłuchaniu hejnału,ruszyliśmy na spacer Starym Miastem,w kierunku Zamku Lubelskiego.

Więcej zdjęć

WIĘCEJ