Finał ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka

Drogi Darczyńco,

dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historię Rodzin, które mają mniej szczęścia w życiu!

Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Tobie i Twoim bliskim osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas.

Dziękujemy, że pomagasz osobom, którym zabrakło szczęścia.

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

 Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Pani Małgorzata po wniesieniu do mieszkania wszystkich paczek bardzo się wzruszyła. Żałowała, że nie może poznać osób, które przygotowały tak piękne prezenty. Pana Michała niestety nie było w domu, ponieważ musiał być w pracy. Zofia, kiedy zobaczyła, że dostała laptop oraz zestaw do hybryd nie wiedziała, co powiedzieć. Była bardzo wzruszona i uradowana. Mała Gaja, po rozpakowaniu lalki lol surprise, skakała po całym pokoju bardzo się nią ciesząc i przytulając ją. Pani Małgorzata nie dowierzając w to co się dzieje, rozpakowywała kolejne paczki ze łzami w oczach. Jedną z rzeczy, które najbardziej ją wzruszyły był bon do galerii na zakupy. Wtedy kobieta nie powstrzymywała już łez i podsumowała to słowami ,,nie mogę uwierzyć, że są jeszcze tak wspaniali ludzie na tym świecie”.

 Słowo od Wolontariusza

W przygotowanych przez Państwa paczkach widać ogromne zaangażowanie i troskę o każdy szczegół. Bardzo się cieszę, że zdecydowaliście się akurat na rodzinę, którą się opiekowałam i miałam okazję poznać i współpracować z Wami. Dziękuję i życzę Wam wszystkiego dobrego na Święta i w Nowym Roku!

Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy tym, którzy mieli mniej szczęścia w życiu.

Dobrze, że jesteś!

Zespół SZLACHETNEJ PACZKI

 

W przypadku pytań lub wątpliwości możesz także skontaktować się z nami e-mailowo, wysyłając wiadomość na adres: darczynca@wiosna.org.pl
Jeśli masz pytania związane z przekazaniem paczki Rodzinie – skontaktuj się z Wolontariuszem opiekującym się Rodziną.

„Ciągle jeszcze wśród nas istnieją anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem, dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i oferują przyjaźń.”

 Phil Bosmans

 

W dniach 11-12 grudnia 2020r  trwał weekend cudów czyli finał ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. W tym roku rodzice i społeczność Przedszkola nr 49 w Lublinie oraz uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 10 im gen. Władysława Sikorskiego, Szkolne Koło Wolontariatu włączyli  się w tę akcję. Objęliśmy opieką jedną z rodzin ze Świdnika.

Dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu otwartym sercom i wrażliwości udało nam się spełnić WSZYSTKIE zadeklarowane marzenia rodziny, którą się zaopiekowaliśmy.

W piątek 11 grudnia w Szkole Podstawowej nr 10 im gen. Władysława Sikorskiego wolontariusze do wieczora segregowali, pakowali i układali wszystkie niespodzianki.

12 grudnia ponad 70 paczek stworzonych dzięki zaangażowaniu społeczności Przedszkola nr 49 i społeczności Szkoły Podstawowej nr 10 trafiło do rodziny. 

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom!