Religia

Pismo Święte drogowskaz od Boga.

https://e-religijne.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_d59cd346823c1d64c4a277442c3aa736.jpg

https://e-religijne.pl/pl/p/Pismo-Swiete-drogowskaz-od-Boga.-Kolorowanka/3350

Dzień dobry! Witam wszystkie dzieci i rodziców!

      Chciałabym Wam dziś trochę opowiedzieć o wyjątkowej Księdze. Jest to Pismo Święte, inaczej mówi się na tą Księgę – Biblia. W naszym domu, przedszkolu, w miejscu pracy ludzie mają wiele książek. Młodsze  dzieci oglądają książeczki, starsze- czytają je. Dorośli znajdują w nich przydatne informacje do pracy, przepisy, jak ugotować smaczną zupę. Kiedy chcemy odpocząć oglądamy lub czytamy książki, które nas odprężają, czasem śmieszą. Oglądając lub czytając książkę przeżywamy różne przygody z bohaterami opowiadania.

      Księga Pisma świętego jest dla nas – wierzących- najważniejszą księgą naszej wiary.  To właśnie z niej dowiadujemy się kim jest Bóg, o czym rozmawiał z człowiekiem, co mu ważnego przekazał, po co zesłał Pana Jezusa, kim byli apostołowie i tak dalej.

     Pamiętacie jak na katechezie w przedszkolu czytałam Wam różne historie biblijne, np. jak Pan Bóg stworzył świat, jak Jezus uzdrowił człowieka, który nie mógł chodzić i wiele innych. Pismo Święte jest nazywane- „Księgą Życia” albo „Księgą żywą”. Jak to? Zapytacie- przecież nie ma rąk, nóg, nie może poruszać się, nie je, nie pije, a przecież książka to nie człowiek!!!To prawda. Jednak mówi się tak, bo słowa w niej zawarte to Boże Słowa! I chociaż to Słowo Boga zostało zapisane kiedyś- przez różnych ludzi, to czytając je wiemy i wierzymy, że Pan Bóg mówi do nas i chce nam coś powiedzieć, czegoś nauczyć, wskazać jak dobrze postępować i kochać Jego, drugiego człowieka i samego siebie. W takim razie można by powiedzieć, że Pismo Święte ma …serce, i to bardzo dobre serce. Bo jak ktoś ma dobre serce, to kocha  i szanuje drugiego człowieka, pociesza smutnego, pomaga potrzebującemu, a nawet czasem upomina  z miłością kogoś, kto robi złe rzeczy, aby nie krzywdził innych. A przecież Pan Bóg taki właśnie jest – dobry, kochający, przebaczający, a przede wszystkim- miłosierny. I taki właśnie Bóg przedstawia się nam w swoim Słowie- czyli Piśmie Świętym! 

     Gdzie możemy usłyszeć te Boże Słowa zawarte w Biblii? W kościele, na katechezie , w przedszkolu, w domu. Dlatego jeśli macie u siebie w domku księgę Pisma Świętego (szczególnie jeśli jest wydana specjalnie dla dzieci- z obrazkami) to zachęcam do oglądania, a rodziców proszę o to aby przeczytali swojemu dziecku wybraną historię biblijną. Jeśli nie ma w domu Biblii, to w dobie Internetu można też poznawać Boże Słowo za jego pomocą.

    Jeśli macie ochotę, to zachęcam Was do pokolorowania obrazka, na który jest narysowane Pismo Święte lub możecie narysować i pokolorować ją sami oraz do obejrzenia programu dla dzieci Ziarno” – poświęconego właśnie księdze Pisma Świętego , a także jednej z przypowieści Pana Jezusa.

https://vod.tvp.pl/video/ziarno,biblia-najpiekniejsza-ksiega-swiata,34410741

Księga Pisma Świętego.

Pismo Święte - KSIĘGA ŚWIĘTA.bmp
Sparaliżowany Człowiek 4 - Nowy Testament

https://www.jakoloruje.pl/sparalizowany-czlowiek-4.htm

Zadanie dla was odgadnijcie jaką opowieść biblijną przedstawia ten obrazek – pokolorujcie go. 

Posłuchajcie i zaśpiewajcie:

„Jesteś…” Małe TGD.

Agnieszka Stasiak. Miłego dnia  😉